Forum und email
Verze PHP dokumentované v tomto manuálu

Verze PHP dokumentované v tomto manuálu

Tato dokumentace obsahuje informace o PHP 4 i PHP 5, s poznámkami o migraci a kompatibilitě ohledně PHP 3. Chování, parametr, návratová hodnota a další změny mezi různými verzemi PHP jsou dokumentovány v poznámkách a vloženém textu v manuálu.

Můžete najít kusy dokumentace pro CVS verzi PHP, což vždycky znamená nejpozdější vývojovou verzi dostupnou přes systém správy verzí CVS nebo jako snapshot Nejste-li vývojář samotného PHP a netrpíte posedlostí používat nejpozdější vývojovou verzi PHP, možnosti označené jako "dostupné v CVS" pro vás nejsou dostupné. Tyto možnosti však budou pravděpodobně dostupné v příští stabilní verzi PHP. Pro stažení CVS verze se podívejte na stránku o anonymním CVS přístupu.

Také můžete narazit na dokumentaci pro verzi PHP, která ještě nebyla vydána (něco jako PHP 5.0.0, když poslední stabilní verze je 4.3.x). Většinou to není chyba v dokumentaci. Často se přidává vysvětlení možností, které v aktuální vydané verzi nejsou dostupné, ale budou dostupné ve známe budoucí verzi PHP. Do PHP se nové vlastnosti přidávají typicky pouze ve "velkých" (major) verzích, jinak se pouze opravují chyby. Ve formátu A.B.C znamená nová major verze zvýšení čísla A nebo B, kdežto minor verze zvyšuje číslo C. Je např. neobvyklé, aby byla vlastnost dokumenentována jako dostupná od verze PHP x.1.x, když poslední verze je x.0.x. Nezapomeňte také, že manuál je psán v přítomném, nikoli budoucím čase.