Forum und email
O tomto manuálu

Příloha T. O tomto manuálu

Formáty

Tento PHP manuál je poskytován v různých formátech. Tyto formáty se dají rozdělit do dvou skupin: formáty pro prohlížení on-line a balíky pro stahování.

Poznámka: Někteří vydavatelé vydali tištěné verze tohoto manuálu. Žádné z nich nedoporučujeme, protože velmi rychle zastarávají.

Manuál si lze přečíst on-line na https://www.php.net/ a mnoha zrcadlech. Pro nejrychlejší přístup byste si měli vybrat zrcadlo umístěné co nejblíže k vám. HTML verze manuálu existuje v "holém" HTML formátu (vhodném pro tisk) nebo v HTML formátu integrujícím manuál do vzhledu a chování samotných stránek PHP.

Dvěma podstatnými výhodami on-line formátů manuálu oproti většině off-line formátů je integrace uživatelských poznámek a URL odkazů, které lze použít k rychlému přístupu k požadovaným částem manuálu. Očividnou nevýhodou je, že k prohlížení této verze manuálu nutno být on-line.

Existuje více off-line formátů manuálu a formát pro vás nejvhodnější závisí na použitém operačním systému a na osobním stylu čtení. Pro informaci o tom, jak je manuál generován v tolika formátech, si přečtěte sekci 'Jak generujeme formáty' v tomto dodatku.

Pro nejvíce platforem se hodí manuál v HTML a jako prostý text. HTML formát je poskytován jak jako jediný HTML soubor, tak jako balíček souborů podle jednotlivých sekcí (což ve výsledku znamená kolekci tisíců souborů). Tyto verze poskytujeme komprimované, k získání souborů z archivů je potřeba nějaký dekompresní nástroj.

Pro platformu Windows je k dispozici verze Windows HTML Help pro použití s aplikací Windows HTML Help. Tato verze fulltextové vyhledávání, úplný rejstřík a záložky. Mnoho populárních vývojových prostředí pro vývoj v PHP se také integruje s touto verzí dokumentace, čímž k ní poskytují snadný přístup. Existují i prohlížeče CHM pro Linux. Zkuste stránky xCHM nebo GnoCHM.

Existuje také rozšířená CHM verze, která se aktualizuje méně často, ale nabízí mnohem více možností. Kvůli použitým technologiím však funguje pouze na Microsoft Windows.