Forum und email
Překlady

Překlady

Manuál PHP je dostupný nejen v různých formátech, ale také v různých jazycích. Text manuálu se píše nejdřív v angličtině, a potom týmy lidí po celém světě dávají péči jeho překládání do svých rodných jazyků. Nebyla-li nějaká specifická část nebo kapitola dosud přeložena, sestavovací systém manuálu použije anglickou verzi.

Lidé, kteří dokumentaci překládají, vycházejí z XML zdrojového kódu dostupného na https://cvs.php.net/ a překládají ho do svého mateřského jazyka. Nepoužívají generované verze (jako HTML nebo holý text). Je to sestavovací systém, který zajistí konverzi z XML do lidsky čitelných formátů.

Poznámka: Chcete-li pomoci překládat dokumentaci to vašeho rodného jazyka, vejděte prosím v kontakt s překladatelským/dokumentačním týmem tak, že si přihlásíte odběr zpráv z konference phpdoc: pošlete prázdnou zprávu na [email protected]. Adresa konference je [email protected]. Pošlete zprávu, ve které uvedete, že se zajímáte o překládání manuálu do nějakého jazyka a někdo vám odpoví. Pomůže vám se začátkem nového překladu nebo kontaktovat již aktivní dokumentační tým pro zvolený jazyk.

V tuto chvíli je manuál dostupný, ať už plně či částečně, v těchto jazycích: brazilská portugalština, čeština, čínština (zjednodušená), čínština (Hong Kong Cantonese), čínština (tradiční), holandština, finština, francouzština, němčina, řečtina, hebrejština, maďarština, italština, japonština, korejština, polština, rumunština, ruština, slovenština, slovinština, španělština, švédština a turečtina.

Všechny lze stáhnout zde: https://www.php.net/docs.php.