Forum und email
E-mailové konference (mailing lists)

Kapitola 50. E-mailové konference (mailing lists)

Tato část se zabývá záležitostmi o tom, jak můžete navázat kontakt s PHP komunitou. Nejlepším způsobem jsou e-mailové konference.

Pozn. překladatele: Čeština nemá adekvátní termín pro "mailing list". Protože se běžně používá termínů "e-mailová konference" nebo "konference", budu je používat i zde, i když to není úplně nejlepší řešení.

1. Existují nějaké e-mailové konference pro PHP?
2. Existují ještě jiné komunity?
3. Pomoc! Nedaří se mi přihlásit/odhlásit se do/z konference!
4. Existuje někde archiv konferencí?
5. Na co se mohu ptát v konferenci?
6. Jaké informace mám přiložit k příspěvku do konference?

1. Existují nějaké e-mailové konference pro PHP?

Samozřejmě! Je mnoho konferencí pro různé záležitosti. Kompletní seznam těchto konferencí můžete najít na naší stránce Podpora.

Většina konferencí patří do třídy php-general, tedy obecné záležitosti PHP. K přihlášení pošlete zprávu na [email protected]. Do předmětu zprávy ani jejího těla nemusíte vkládat nic speciálního. Odhlásíte se posláním zprávy na [email protected].

Přihlásit nebo odhlásit se můžete také pomocí rozhraní na webu na stránce Podpora.

2. Existují ještě jiné komunity?

Je jich nespočetně po celém světě. Máme např. odkazy na některé IRC servery a konference v cizích jazycích - na stránce Podpora.

3. Pomoc! Nedaří se mi přihlásit/odhlásit se do/z konference!

Pokud máte problémy s přihlašováním nebo odhlašováním konference php-general, může to být proto, že její software nemůže vyhodnotit správnou e-mailovou adresu k použití. Pokud by vaše adresa byla [email protected], můžete poslat přihlašovací požadavek na [email protected], resp. odhlašovací na [email protected]. Pro ostatní konference použijte obdobné adresy.

4. Existuje někde archiv konferencí?

Ano, seznam archivů najdete na stránce Podpora. Příspěvky do konferencí se archivují také jako zprávy služby news (protokol NNTP). Server této služby je k dispozici na news://news.php.net/. Existuje také experimentální webovské rozhraní pro news server na https://news.php.net/

5. Na co se mohu ptát v konferenci?

Jak je PHP den ze dne stále populárnější, provoz v konferenci php-general narůstal a nyní přichází 150-200 příspěvků denně. Kvůli tomu je v zájmu každého, aby používal tuto konferenci až jako poslední možnost poté, co hledal všude jinde.

Než něco pošlete do konference, podívejte se prosím do FAQ a do manuálu, zda nemůžete najít odpověd tam. Pokud ji nenajdete, prohlédněte si archivy konferencí (viz výše). Když máte problémy s instalací nebo konfigurací PHP, přečtěte si prosím všechnu přiloženou dokumentaci a soubory README. Pokud stále nemůžete najít nic, co by vám pomohlo, jste více než vítáni v konferenci.

6. Jaké informace mám přiložit k příspěvku do konference?

Příspěvky jako "PHP mi nechce fungovat! Pomozte mi! Co mám špatně?" jsou absolutně k ničemu. Pokud máte problémy se spouštěním a během PHP, musíte napsat, na jakém operačním systému ho spouštíte, o kterou verzi PHP se jedná, jak jste ji získali (předkompilovaný balík, CVS, RPM apod.), co jste s ním udělali, kde to uvázlo, a přesnou chybovou zprávu.

To platí úplně stejně i pro jiné problémy. Měli byste přiložit informace o tom, co jste dělali, kde to uvázlo, co jste s tím zkoušeli dělat a, pokud to lze, přesnou chybovou zprávu. Máte-li problémy se zdrojovým kódem, je třeba přiložit ten kus kódu, který nepracuje. Nepřikládejte více kódu, než je třeba! Příspěvek by byl hůře čitelný a mnoho lidí by ho kvůli tomu přeskočilo. Pokud si nejste jisti, kolik informací máte přiložit do zprávy, je lépe přidat více než méně.

Jinou důležitou věcí, kterou je třeba mít na paměti, je sumarizace problému v předmětu zprávy. Předmět typu "POMOZTEEE! nebo "Co je to za problém?" bude většina čtenářů ignorovat.