Forum und email
Ostatní otázky

Kapitola 62. Ostatní otázky

Mohou existovat otázky, které nemůžeme umístit do žádné jiné kategorie. Najdete je zde.

1. Mohu s manuály komprimovanými pomocí bz2 pracovat ve Windows?

1. Mohu s manuály komprimovanými pomocí bz2 pracovat ve Windows?

Pokud nemáte archivační nástroj pro práci se soubory bz2, stáhněte si nástroj pro příkazovou řádku od RedHatu (viz níže).

Pokud byste nechtěli používat nástroj pro příkazovou řádku, můžete zkusit free software Stuffit Expander, UltimateZip, 7-Zip nebo Quick Zip. Máte-li WinRAR nebo Power Archiver, můžete s ním také snadno dekomprimovat bz2 soubory. Pokud používáte Windows Commander, plugin pro bz2 je k dispozici zdarma přímo na stránce programu Windows Commander.

Nástroj příkazové řádky bzip2 od firmy Redhat:

Uživatelé Win2k SP2 ať si stáhnou nejnovější verzi 1.0.2, uživatelé ostatních systémů Windows by si měli stáhnout verzi 1.00. Po stažení přejmenujte spustitelný soubor na bzip2.exe. Je výhodné přesunout ho do adresáře v nastavení cest, např. C:\Windows (kde C představuje disk, kde jsou nainstalovány Windows).

Pozn.: "lang" představuje váš jazyk a "x" zvolený formát, např. pdf. K rozbalení souboru php_manual_lang.x.bz2 postupujte podle těchto kroků:

  • otevřte okno příkazové řádky

  • přejděte do složky, kde je uložen stažený soubor php_manual_lang.x.bz2

  • spusťte bzip2 -d php_manual_lang.x.bz2, rozbalí php_manual_lang.x do téže složky

V případě, že jste stáhli php_manual_lang.tar.bz2 obsahující v sobě více HTML souborů, je procedura stejná. Jediný rozdíl je ten, že obdržíte soubor php_manual_lang.tar. O formátu tar je známo, že ho lze zpracovat běžnými archivačními programy na Windows, jako je WinZip.